Het boek van het jaar 2019 van het Genootschap van het Genot van het Boek

In 2018 was de verkiezing van het Boek van het Jaar van het Genootschap van het Genot van het Boek in een kwartiertje afgehandeld. De verkiezing van 2019 duurde langer. Zoals steeds werd er op voorhand gelobbyd, omgekocht en afgedreigd. Tot zover niets nieuws. Maar dat het Genootschap twee stemrondes nodig had om een winnaar aan te duiden was al weer enkele jaren geleden.

Na een eerste stemronde bleven Het museum van de onschuld en Left hand of Darkness over, waarna een heftig rondje verdachtmakingen begon. Eens de gemoederen bedaart haalde Left hand of darkness met twee derde van de stemmen de titel van boek van het jaar binnen.

Tot slot was er tijdens deze bewogen verkiezing ook nog de al dan niet bewuste schending van het stemgeheim door de Voorzitter, een incident dat ter zijner tijd wel een gepast staartje zal krijgen.

Advertentie
Dit bericht werd geplaatst in Ik lees U leest en getagged met , . Maak dit favoriet permalink.

Een reactie op Het boek van het jaar 2019 van het Genootschap van het Genot van het Boek

  1. katrienver zegt:

    😂

    Verstuurd vanaf mijn iPhone

    >

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s